Yardım

Aktif katılım ve öğrenci işbirliğiyle öğrenmeyi ve öğretmeyi birlikte daha etkili hale getirelim!

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitmenler Kurslarını Yüklerken Hangi Video Kaynağını Tercih Etmeliler?

Eğitmenler, kendi taleplerine göre ders videolarını yayınlarken YouTube (unlisted), Amazon Web Servisleri, Vimeo gibi çeşitli video kaynaklarını tercih edebilirler. Fakat bizim önerimiz YouTube (unlisted) kullanmalarıdır çünkü bu yöntem ile istediğiniz boyuttaki videoları hiçbir ücret ödemeden platformda kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken YouTube’a ders içeriklerinizi yayınlamak ve derslerinizin linkini kursunuzu eklerken eklemek sadece derslerinizi YouTube’da yayınlarken unlisted seçeceğini seçmeniz gerekmekte. Böylelikle ücretli kurslarınız YouTube’da görünmeyecek ve öğrenciler ücretli içeriklerinize sadece bu platformdan ulaşabilecek. Fakat kendi arz ve talepleriniz doğrultusunda platformumuzun size sunduğu diğer video kaynaklarını ve hatta herhangi bir hosting kaynağından harici URL ile kurslarınızı platforma yüklemeniz mümkün.

Eğitmen olarak nasıl ücretli kurs yükleyebilirim?

Kursunuzu, kurs oluştur sayfasında oluşturduktan sonra yayınla butonuna basacaksınız ve ardından bize kursunuzun ücretini mail veya WhatsApp mesajı olarak kursunuzun adıyla birlikte atın. Bu esnada kursunuz ekibimiz tarafından genel bir kontrolden geçecek. Fakat bu işlem çok kısa bir işlemdir. Ardından da kursunuzu ücretiyle beraber platformda görebilirsiniz.

Nasıl Eğitmen Olabilirim?

Eğitmen olmak için, eğitmen formunu doldurmanız yeterli. Ardından onay aldıktan sonra kendi içeriklerinizi ücretli veya ücretsiz olarak platformda yayınlayabilirsiniz. Ayrıca onay alma süresi çok kısa bir süreçtir ve ekibimizin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fakat ortalama olarak formu doldurduktan sonra yaklaşık iki saat içerisinde talebiniz değerlendirilip onaylanmış olur.

Kurs Cebimde öğretmenlerinden biri olmam için ne yapmam gerekiyor?

Bize email veya WhatsApp yoluyla CV'nizi atmanız yeterli. CV'niz ekibimiz tarafından incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır.

Öğretmen ile eğitmen arasındaki fark nedir?

Eğitmenler, kendi kurslarını oluşturup platformda ücretli veya ücretsiz olarak yayınlayabilirler. Eğitmen formunu dolduran herkes, onay aldıktan sonra eğitmen olup kurslarını yayınlayabilir. Öğretmenler ise Kurs Cebimde ile birlik olarak çalışmaktadır. Sistemdeki canlı dersleri sadece Kurs Cebimde öğretmenleri verebilir. Platformdaki öğretmen lerden biri olmak için bize email veya WhatsApp yoluyla CV'nizi atmanız yeterli. CV'niz ekibimiz tarafından incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır.